Na centralne uroczystości Jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej 26 sierpnia 2017 r. przyjechali przedstawiciele najwyższych władz państwowych – prezydent RP Andrzej Duda oraz premier rządu RP Beata Szydło. Dostojni goście udzielili krótkich wywiadów dla Biura Prasowego Jasnej Góry.

Posłuchaj wypowiedzi —> Prezydent i premier na jubileuszowych uroczystościach

„Ten Jubileusz i obecność na Jasnej Górze zobowiązuje nas do tego, żebyśmy żyli w taki sposób, aby nieść dobro innym ludziom. Myślę, że przede wszystkim to jest najważniejsze – powiedział prezydent Andrzej Duda – To jest też niezwykle ważne dla mnie jako dla polityka, dzisiaj dla prezydenta Rzeczypospolitej, żeby starać się swoim działaniem, swoją pracą służyć Ojczyźnie, służyć moim rodakom. I ja osobiście po to tutaj przyjeżdżam na Jasną Górę, jako człowiek wierzący, by modlić się o to, żebym tą moją służbę wykonał jak najlepiej”.

„Myślę, że ci, którzy tutaj przybywają, jednoczą się. I można tylko modlić się o to, by było nas jak najwięcej, żeby jak najwięcej osób rzeczywiście widziało tutaj, na Jasnej Górze, ale przede wszystkim w tym świętym wizerunku Maryi Panny taką ostoję dla siebie, czasem taką ucieczkę w różnych trudnościach, które są, a zarazem wsparcie dla Ojczyzny, ale także dla każdego osobiście. Myślę, że bardzo wielu ludzi w Polsce właśnie dlatego tutaj przyjeżdża, także żeby podziękować” – dodał prezydent Duda.

„Nie mogło mnie tutaj nie być – mówiła premier Beata Szydło – Było dla mnie naturalnym, że ten dzień, to jest właśnie dzień Matki Boskiej, której trzeba oddać cześć, i pomodlić się tutaj, na Jasnej Górze. Dzisiejsze słońce, a rano była brzydka pogoda, padało – a dzisiejsze słońce pokazało, że Matka Boska nad nami czuwa, i wszyscy pielgrzymi mogli tutaj wspaniale, razem, we wspólnocie się modlić”.

„Chcę powiedzieć, że to jest miejsce szczególne, do którego wszyscy powinni przyjeżdżać wtedy, kiedy mają troski, kiedy jest problem, kiedy jest źle, ale też powinni przyjeżdżać wtedy, kiedy mają za co dziękować, bo myślę, że właśnie tutaj na co dzień można doznać tego świadectwa, że opieka Matki Boskiej nad Polską, nad polskim państwem, nad polskim narodem daje nam i siłę, i przetrwanie. I oby tak było jak najdłużej” – dodała premier Beata Szydło.

Info za —> Biuro Prasowe Jasnej Góry: Prezydent i premier na jubileuszowych uroczystościach

Dziękujemy ojcom paulinom: o. Janowi Poteralskiemu, podprzeorowi Jasnej Góry i o. Sebastianowi Mateckiemu, rzecznikowi prasowemu klasztoru, za umożliwienie przeprowadzenia rozmów.

o. Stanisław Tomoń
BPJG/ dr | 2017-08-28, poniedziałek, godz. 15.20

Zobacz też —> Prezydent.pl: Para Prezydencka na obchodach 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej


Uroczystości 300. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej - plakat


Zobacz też —> Modlitwa jubileuszowa na 300-lecie koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej