Przy śpiewie kolędy: Cicha noc, rozpoczęła się o północy 25 grudnia 2017 roku liturgia Mszy świętej, pod przewodnictwem metropolity łódzkiego abp. Grzegorza Rysia, która zgromadziła w łódzkiej archikatedrze parafian, jak i przybyłych gości. Świąteczny wystrój świątyni, śpiew kolęd i wyjątkowa atmosfera tej nocy sprawiły, że liturgia miała charakter bardzo uroczysty.

– Bóg chce być położony w żłobie, w samym środku mojego grzechu! Dlaczego chce być tam położony? Dlaczego Go to nie obraża? Dlaczego Go to nie upokarza? Dlaczego to jest możliwe? Dlatego, że On jest miłością, że kocha mnie do zwariowania! – mówił w homilii arcybiskup Ryś.

Po błogosławieństwie, w uroczystej procesji zebrani wyszli z katedry, aby w przygotowanej szopce znajdującej się przed bazyliką archikatedralną, która jest w tym roku wybudowana po raz 21, złożyć Dzieciątko Jezus. Następnie Ksiądz Arcybiskup odmówił modlitwę i poświęcił szopkę.

Czytaj całość / zobacz fotorelację i wideo —> Archidiecezja Łódzka: Bóg chce być położony w żłobie, w samym środku mojego grzechu! – Pasterka 2017