„Moją wizytą pragnąłem pobłogosławić wysiłek tego narodu, umacniając go w wierze i nadziei, oraz przyjąć jego świadectwo, będące bogactwem dla mojej posługi i dla całego Kościoła” – w ten sposób w czasie audiencji ogólnej w Watykanie w środę, 13 września 2017 r. Ojciec Święty odniósł się do swojej pielgrzymki do Kolumbii, którą zakończył w miniony poniedziałek 11 września.

Transmisja audiencji: TV Trwam —> Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka 13.09.2017

Katechezę Papież poświęcił omówieniu poszczególnych etapów tej wizyty. Przyznał, że szczególnie mu się podobało, kiedy rodzice z dumą  podnosili swoje dzieci, żeby je pobłogosławił. „Pomyślałem – powiedział –  że naród, w którym rodzą się dzieci i który pokazuje je z dumą, bo są jego nadzieją, taki naród ma przyszłość”.

Franciszek przypomniał, że mottem wizyty były słowa: „Zróbmy pierwszy krok”, a odnosiły się one do procesu pojednania przeżywanego przez Kolumbię, aby wyjść z półwiecza wojny domowej pełnej cierpienia i nienawiści; wojny, która spowodowała wiele ran. (…)

Franciszek zakończył katechezę powierzając ponownie Kolumbię jej Matce, Naszej Pani z Chinquinquirá. „Oby z pomocą Maryi każdy Kolumbijczyk mógł każdego dnia robić pierwszy krok ku bratu i siostrze, a w ten sposób razem budować dzień po dniu pokój w miłości, w sprawiedliwości i w prawdzie”.

Czytaj całość/posłuchaj —> Radio Watykańskie: Papież: Zły chciał podzielić Kolumbię, miłość Jezusa silniejsza

Zobacz też:


Wesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_