Ostry mroź jest szczególnie groźny dla osób bez dachu nad głową. Księża pallotyni wraz z członkami Fundacji Ufam Tobie odwiedzają w Częstochowie miejsca, w których koczują osoby bezdomne. Materiał o pierwszym z patroli z 5 stycznia przygotowała Niedziela TV.

Również od 5 stycznia „do odwołania” czyli zelżenia mrozów stołówka dla osób bezdomnych działająca w częstochowskiej Dolinie Miłosierdzia czynna będzie całą dobę – przez ten czas jest możliwość napicia się gorącej herbaty i zjedzenia ciepłego bigosu.

Przeczytaj więcej —> Częstochowa: pallotyni chodzą z nocnymi patrolami do bezdomnych

dolina_logoDolina Miłosierdzia to Archidiecezjalne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie. Na zachodnim zboczu Jasnej Góry w 1949 r. księża Pallotyni wybudowali kościół. Poświęcenia świątyni i domu zakonnego dokonał ordynariusz częstochowski bp Teodor Kubina, który w czasie uroczystości wypowiedział słowa: „To miejsce niech służy Miłosierdziu Bożemu w cieniu Jasnogórskiej Pani. Każdy kto nawiedzi ten kościół, niech dozna w sposób szczególny Miłosierdzia Bożego”. Od tego czasu uwidacznia się specjalne działanie Bożego Miłosierdzia w tym miejscu, zwanym odtąd Doliną Miłosierdzia.

W 1952 r. umieszczono w głównym ołtarzu obraz Jezusa Miłosiernego, namalowany przez Adolfa Hyłę z Krakowa (tego samego, który malował obraz znajdujący się w kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia). Oficjalnie parafia pw. Miłosierdzia Bożego została ustanowiona w 1960 r. jako jedna z pierwszych w skali świata pod takim wezwaniem!

Czytaj więcej —> w serwisie internetowym Sanktuarium

Źródło: niedziela.tv / ekai.pl / dolina-milosierdzia.pl