fot. Adrian Grycuk / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0 pl

Już po raz dziesiąty 28 września 2017 r., w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15:00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic zatłoczonych miast, a także w innych miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Do akcji dołączył Pałac Prezydencki!

Jak poinformował w specjalnym oświadczeniu kapelan prezydenta RP ks. Zbigniew Kras, koronka w kaplicy Pałacu Prezydenckiego odbędzie się po raz trzeci. „Chcemy być ze wszystkimi, którzy na rogach ulic miast, miasteczek i wiosek zgromadzą się na Koronce” – zadeklarował kapelan prezydenta.

Pierwsza koronka odbyła się w Łodzi na 111 skrzyżowaniach i zgromadziła kilkaset osób. Jak twierdzą organizatorzy, w tym roku udział zgłosiło już ok. 300 miast z całej Polski. „Mamy też wiele zgłoszeń z innych krajów, m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemczech, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Australii, Izraela, Malawi, Ukrainy, Włoch czy Kazachstanu. Jest też wiele grup, które modlą się spontanicznie nie zgłaszając nam tego” – powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową Danuta Pawłowska z zespołu Iskra Bożego Miłosierdzia.

Czytaj całość —> gosc.pl: Pałac Prezydencki dołączył do akcji „Koronka na ulicach miast świata”

fot. Adrian Grycuk - Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0 pl
-> Kaplica w Pałacu Prezydenckim w Warszawie


Z uczestnikami akcji jednoczy się w modlitwie papież Franciszek!

Pismo do organizatorów akcji, datowane na 26 września br. przesłał Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej. Papież udzielił w nim Apostolskiego Błogosławieństwa i prosi o modlitwę także w jego intencji.

Tekst listu dostępny jest na stronie internetowej akcji —> www.iskra.info.pl/koronka-na-ulicach-2017


*
Koronka na ulicach miast świata 2017

Uczestnicy tej akcji modlić się będą o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata, szczególnie w intencji prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców, o przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga.

Lista zgłoszonych miejscowości z wykazem ulic, na których będzie odmawiana Koronka w Polsce, a także poza granicami kraju, jest publikowana na stronie: www.iskra.info.pl

Do tej akcji, która przypomina o przesłaniu Bożego miłosierdzia, które Jezus dał św. Siostrze Faustynie, może włączyć się każdy. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na skrzyżowaniu i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, indywidualnie lub w grupie, a jeśli to niemożliwe – to można połączyć się duchowo.

Info za —> Faustyna.pl: Koronka na ulicach miast świata | Koronka na ulicach miast świata: www.iskra.info.pl/koronka-na-ulicach-2017

Fot. M.Mazur/episkopat.pl

Od organizatorów:

W tym roku towarzyszą nam intencje:

1. ​Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Powiedz moim kapłanom,  że zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy będą mówić o niezgłębionym miłosierdziu moim, o litości, jaką mam dla nich w sercu swoim. Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521).

2. pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców  do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów!

3. Za Prezydenta Pana Andrzeja Dudę i cały Rząd Polski.

4. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Jeżeli czytasz to zaproszenie, to wierzymy, że nie zabraknie tam także Ciebie. Weź swoją koronkę, zaproś innych i módlcie się wspólnie tą prostą modlitwą w wymienionych intencjach. Możecie też powierzyć Panu swoje osobiste sprawy i problemy miasta, w którym się modlicie. Miłosierdzie Boże nie zna granic i rozlewa się wszędzie tam, gdzie wierni pokornie o nie proszą. Dołącz do rzeszy modlących się i wypraszaj miłosierdzie dla siebie i świata całego.

(…)  Zespół Iskra jako koordynator modlitwy na całym świecie prosi tylko o potwierdzenie chęci uczestnictwa w tej modlitwie – przesyłając e-mail na adres iskra111@onet.eu. Telefon do kontaktu: 694 292 093

Z modlitewnym pozdrowieniem
o. Remigiusz Recław SJ
z zespołem Iskra Bożego Miłosierdzia w Polsce i we Włoszech


*


Wesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_