Orszak świętych i Bal u św. Alberta

26 października 2017 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej już po raz trzeci odbył się Orszak Świętych „Holy Wins” i Bal – tym razem u św. Alberta. Pomysłodawcą wydarzenia jest Ognisko Misyjne „Za rękę z Karolem”. Spotkanie, które zgromadziło dużą grupę dzieci, wspiera Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Zabawę poprzedziła Msza św. odprawiona w Kościele Parafialnym. Po Mszy dzieci, przebrane za świętych, przeszły w „Orszaku Świętych” ulicami Kalwarii Zebrzydowskiej do Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego, gdzie odbył się Bal u św. Alberta.

Orszakowi towarzyszyły też relikwie świętych, zapalone pochodnie oraz śpiew przy akompaniamencie gitar. Co roku Korowód Świętych w Kalwarii Zebrzydowskiej angażują się całe rodziny, które uczestniczą w przygotowywaniu strojów i atrybutów świętych.

Sala szkolna, w której odbył się Bal u św. Alberta została starannie udekorowana – nie zabrakło tam oczywiście obrazów świętych. Oprócz zabawy tanecznej odbyły się także konkursy, a także rozdano nagrody. Przyznano też nagrody za wykonane stroje – ks. proboszcz Wiesław Cygan wybrał w nawiązaniu do Roku Fatimskiego dzieci z Fatimy: Łucję, Hiacyntę i Franciszka, a nagroda Burmistrza przypadła św. Faustynie.

Głównymi organizatorami i pomysłodawcami tego spotkania był ks. Lesław Kaczmarczyk oraz pani Bernadeta Słonina. „Holy Wins” to alternatywny dla Halloween pochód, w którym wierni w radosny sposób przypominają o tych, którzy są już w niebie, czyli o wszystkich świętych. Co roku Korowód Świętych w Kalwarii Zebrzydowskiej angażuje całe rodziny w przygotowanie strojów i atrybutów świętych. Pochód ma pokazywać inne oblicze uroczystości Wszystkich Świętych, jest także alternatywą dla Halloween.

Tomasz Baluś

Info za —> Archidiecezja Krakowska: Orszak świętych i Bal u św. Alberta