W sobotę wieczorem w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbyła się ostatnia odsłona cyklu rekolekcyjnego zatytułowanego „Ogień dla nas i całego świata”. O darze pobożności opowiadała młodym Michelle Moran – prezydent Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej Anglii i Walii.

(…)

Rekolekcje „Ogień dla nas i całego świata”, które co miesiąc gromadziły w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, przed odbiornikami radiowymi i na transmisji on-line kilka tysięcy osób, miały za zadanie podtrzymać w młodych iskrę rozpaloną podczas Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku.

Ideą cyklu, było także prezentowanie wspólnot, w których młodzi z Krakowa i nie tylko, mogliby rozwijać swoją duchowość i przynosić owoce ŚDM. W ostatnim spotkaniu rekolekcyjnym w łagiewnickim sanktuarium czynnie uczestniczyli przedstawiciele wspólnoty En Christo —> zobacz: prezentację Wspólnoty.

Oprócz Michelle Moran prelegentami cyklu byli: bp Edward Dajczak, bp Grzegorz Ryś, bracia Marek i John ze wspólnoty Taizé, kard. Luis Antonio Tagle z Filipin, ks. Mario Cornioli z Jerozolimy oraz prymas Polski abp Wojciech Polak.

Czytaj relację —> diecezja.pl: Ostatnie spotkanie rekolekcji po ŚDM w Łagiewnikach

Posłuchaj homilii bp. Grzegorza Rysia z Mszy św. podczas rekolekcji w dniu 13 maja:


Po raz siódmy i ostatni w tym sezonie damy się prowadzić Duchowi Świętemu podczas rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata”. Naszym gościem będzie Michelle Moran, Prezydent Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym.

Rekolekcje odbędą się już 13 maja 2017 r. o godz. 16:30 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Zapraszamy także do oglądania transmisji on-line, prowadzonej na żywo z łagiewnickiego sanktuarium. Transmisję będzie można oglądnąć na YouTube (TUTAJ).

Kim jest Gość Specjalny spotkania?

Nawróciła się w wieku 16 lat. Idąc ku wierze, przeżyła nawet spotkanie z religijną sektą. Kiedy dojrzała, całą swoją aktywność zawodową skupiła na misjach i Kościele, w zamian Duch Święty powierzył jej funkcję Prezydent Międzynarodowych Służb Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym (ICCRS) i zaprowadził aż do Papieskiej Rady ds. Świeckich. W wywiadzie promującym jej wizytę podczas rekolekcji Ogień dla nas i całego świata 13 maja, Michelle Moran opowiada o tajemnych drogach Ducha Świętego –> Czytaj całość

Info za —> Krakow2016.com: Transmisja rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata”