Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, czyli akcja związana z wigilijną świecą Caritas, wpisała się w polską tradycję przeżywania Adwentu oraz świętowania Wigilii i Bożego Narodzenia. Zachęcamy do obejrzenia oficjalnego spotu promującego tegoroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Fundusze pozyskane z ofiar składanych za wigilijne świece Caritas przeznacza na zorganizowanie zimowego i wakacyjnego wypoczynku dla dzieci z ubogich rodzin, a także na leczenie i rehabilitację najmłodszych chorych i niepełnosprawnych podopiecznych.

W tym roku 10 groszy z każdej rozprowadzonej świecy trafi do potrzebujących dzieci z Ameryki Południowej. Środki zostaną przeznaczone na dożywianie, ośrodki dziecięce i młodzieżowe oraz stypendia dla małych mieszkańców Ameryki Południowej żyjących w favelach i slumsach.

Pamiętaj, że pomagając dziecku – wpływasz na sytuację całej rodziny. Przywracasz jej niejednokrotnie wiarę w drugiego człowieka i w lepszą przyszłość, jeśli nie własną to dzieci, w których rodzice pokładają nadzieję. Przez lata działalności Caritas udało się poprawić kondycję materialną, moralną i duchową setek tysięcy polskich rodzin.

Każda osoba, która chciałaby wesprzeć „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” może to zrobić:

Zapalając świecę Caritas na wigilijnym stole.

Wysyłając SMS o treści SWIECA pod numer 72052 (koszt: 2,46 z VAT).

Dokonując wpłaty na konto Caritas Polska PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Więcej informacji na stronie www.wigilijnedzielo.caritas.pl.

Info i wideo za —> Caritas.pl: Premiera spotu promującego Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom