Wiele pokoleń, niezależnie od języka i wiary, wspólnie walczyło o Rzeczpospolitą, o to by Polska była wolna i niepodległa – mówił w poniedziałek 15 stycznia 2018 r. prezydent Andrzej Duda, wskazując, że dziś Polska zapewnia bezpieczeństwo, spokój i możliwość normalnego życia.

Prezydent wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą wziął udział w spotkaniu noworocznym z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych obecnych w Polsce.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Andrzej Duda dziękował zebranym za możliwość spotkania w tak licznym gronie – przedstawicieli różnych związków wyznaniowych, Kościołów, narodów i grup etnicznych, „związanych jednym, najważniejszym elementem – wspólną Rzeczpospolita”. – Wielkim symbolem wspólnoty obywateli Rzeczypospolitej są polskie cmentarze wojenne. (…) Są tam groby z krzyżem i łacińskim i prawosławnym i z półksiężycem i z gwiazdą Dawida i ci żołnierze leżą obok siebie, tak jak walczyli razem” – wskazywał.

Prezydent podkreślał, że Polska zapewnia bezpieczeństwo, spokój, możliwość normalnego życia. – Oto właśnie walczyli – żeby była wolna, żeby była niepodległa, żeby była suwerenna – zaznaczył. (KP/PAP)

Info i video za —> Prezydent.pl: „Obywatele różnych wyznań wspólnie walczyli o Polskę”