uchodźcy

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku obchodzony jest 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Jest to dobra okazja, żeby w parafiach, wspólnotach i kościołach pomodlić się za tych, którzy z różnych powodów muszą poszukiwać nowego miejsca do budowania bezpiecznej przyszłości.

Przeczytaj —> Orędzie Papieża Franciszka na 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

Dlatego właśnie w ten dzień chcemy zachęcić wszystkich duchownych w Polsce do odprawienia Mszy św. według specjalnego, mało znanego i używanego formularza mszy za uchodźców i wygnańców (dostępny w mszale, pozycja 40) – czytamy na stronie internetowej mszazauchodzcow.pl

Inicjatywa odprawienia Mszy z wyjątkowego formularza w całej Polsce zaczęła się od odwiedzin Janiny Ochojskiej w Taizé. Dzięki zaproszeniu Braci w czasie tygodnia młodych opowiadała o sile małych kroków, którymi każdy z nas może zmieniać na lepsze swoją część świata. Każdego dnia brała udział w Eucharystii, podczas jednej z nich poruszyły ją słowa modlitwy brata Marka, jednego z polskich braci ze Wspólnoty z Taizé. – Już na samym jej początku usłyszałam w antyfonie „Bóg rozkazał swoim aniołom, aby cię strzegli na wszystkich twych drogach”. „…Wzywać mnie będziecie, a ja was wysłucham i sprowadzę do domu ze wszystkich krajów waszego wygnania” – opowiada szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej.

Czytaj całość —> Stacja7.pl: Msza za uchodźców i wygnańców – 14 stycznia w polskich parafiach


Serdecznie zachęcam, abyśmy w naszych parafiach posługiwali się tym formularzem, zwłaszcza w te dni, w których Kościół modli się za tych, którzy uciekając przed wojną i prześladowaniem musieli opuścić swoją Ojczyznę, swój dom i za tych, którzy w drodze do lepszego świata stracili życie.

– Prymas Polski, abp Wojciech Polak.


Inicjatorzy akcji opracowali mapę miejsc, gdzie na pewno zostanie odprawiona 14 stycznia 2018 r. Msza św. za uchodźców i wygnańców