fot. Rado Doxa

31 sierpnia 2017 r. w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu o godz. 15.00 pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Czai odprawiona została Msza św. w intencji zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza. – Rodzi się w nas i w głębi serca brzmi pytanie: „Krzysztofie, gdzie jesteś?” – mówił bp Andrzej Czaja w homilii podczas Mszy św.

 Wideo: Homilia ks. bpa Andrzeja Czai

Do kościoła seminaryjno-akademickiego przyjechało kilkudziesięciu księży, rodzina i bliscy ks. Krzysztofa Grzywocza, a także wiele osób z diecezji i spoza diecezji, które bp Andrzej Czaja nazwał związanymi z ks. Grzywoczem więzami wiary i miłości.

W Godzinie Miłosierdzia Eucharystię z formularza Mszy św. dziękczynnej poprzedziła koronka w intencji ks. Grzywocza, którą poprowadził ks. Daniel Leśniak.

(…)

Swoją homilię, biskup opolski Andrzej Czaja zakończył modlitwą: Dobry Boże, Twój sługa kapłan Krzysztof, który zniknął nam z oczu bez śladu, bynajmniej nie ukrył się i nie zgubił się Tobie. Jedynie Tobie jest znany jego los i Ty najlepiej znasz jego myśli, słowa i czyny, jego posługiwanie, moc świadectwa i zasługi na Twojej niwie. Jak św. Krzysztof wziął Jezusa w swoje życie, nosił Go w swym sercu i Nim się z nami dzielił. Przyjmij więc nasze dziękczynienie za jego życie, myśl i dzieło. I nie wypuść go z rąk swej Boskiej Opatrzności, aby dostąpił spełnienia żywota w Niebie, przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Msza św. w rodzinnej parafii zaginionego kapłana w Rogach, zostanie odprawiona 2 września o godzinie 18:00.

Czytaj całość —> Gość Opolski: Mamy do czynienia z tajemnicą, którą trzeba uznać
*
Zobacz też / foto ilustracyjne—> Radio Doxa: Msza św. w intencji ks. Krzysztofa Grzywocza
*
Fotorelacja —> Gość Opolski


Ks. Krzysztof Grzywocz zaginął w Alpach szwajcarskich w okolicach Brig 17 sierpnia 2017 roku. Tego dnia odprawił on Mszę św. w parafii Betten, w której zastępował proboszcza i udał się w kierunku powiatowego miasta Brig, zamierzając odbyć spacer po pobliskim paśmie górskim. Po raz ostatni widziano go w południe w schronisku Bortelhütte, w którym pytał gospodarzy o szlak na pobliski szczyt Bortelhorn. Potem wszelki ślad po nim zaginął.

Pomimo przeprowadzonej bardzo intensywnej akcji poszukiwawczej, z udziałem doświadczonych ratowników górskich, psów tropiących i helikopterów nie udało się go odnaleźć ani w okolicach tej góry, ani na sąsiednich zboczach górskich. W środę 23 sierpnia 2017 r. o godz. 10.00 akcja ratownicza została oficjalnie zakończona, a ks. Krzysztof uznany za osobę zaginioną.

Msza św. w rodzinnej parafii zaginionego kapłana w Rogach, zostanie odprawiona 2 września o godzinie 18:00.

Info za  —> Diecezja Opolska: Msza św. w intencji zaginionego księdza Krzysztofa Grzywocza


Wesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_