Przebywający w Polsce imigranci ze Wschodu wraz z polskimi przyjaciółmi i znajomymi spotkają się w Dniu Migranta i Uchodźcy, 14 stycznia 2018 r., na wspólnej modlitwie i kolędowaniu w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Mszy św. w ich intencji będzie przewodniczył dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie ks. Leszek Krzyża TChR.

„Chcemy odpowiedzieć na zaproszenie papieża Franciszka i polskich biskupów i spotkać się w gronie osób, które znalazły w Polsce drugą ojczyznę” – powiedział ks. Leszek Kryża TChR, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Msza św. będzie sprawowana według formularza „za uchodźców i migrantów” z Mszału Rzymskiego. Po Eucharystii, podczas wspólnego kolędowania, zebrani zaśpiewają kolędy z krajów, z których pochodzą, m.in. po polsku, białorusku, ukraińsku, rosyjsku i węgiersku.

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony jest w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego. W tym roku towarzyszy mu zachęta do odprawienia Mszy św. według formularza modlitwy za uchodźców i wygnańców.

Info za —> Biuro Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie/KAI/BPKEP: Modlitwa Polaków z imigrantami i uchodźcami ze Wschodu w Sekretariacie KEP (zapowiedź)