media

Adwent. Czas przemian duchowych i nie tylko… Odmieniamy więc witrynę Fundacji MISERICORS – 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, dokładnie rok po starcie naszej www. Mamy nadzieję, że te zmiany przypadną Wam do gustu i każdy znajdzie coś, co go ubogaci.

Odświeżona witryna Fundacji pod adresem misericors.org jest w zamierzeniu twórców kolejnym krokiem głoszenia orędzia Bożego Miłosierdzia za pomocą narzędzi internetowych – responsywna, multimedialna i wykorzystująca rozwiązania pozwalające na agregację treści z wielu źródeł, zgodnie z hasłem: o miłosierdziu prawie wszystko. Projekt będzie w najbliższych tygodniach rozwijany o nowe funkcjonalności oraz elementy nieobecne dotychczas w szeroko rozumianym „religijnym Internecie” w Polsce.

Jeśli chcesz głębiej poznawać, czym jest miłosierdzie, zajrzyj do działu „Coach miłosierdzia”. Odkrywaj teksty i świadectwa tych, którzy miłosierdzia doświadczyli w swoim życiu. Znajdź inspirujące myśli świętych i całkiem współczesnych postaci.

A może dacie się namówić na to, by „zejść z kanapy” i wyruszyć na... szlaki miłosierdzia! Według zapowiedzi na wirtualnej Mapie Miłosierdzia z każdym dniem będzie przybywać miejsc związanych z życiem Apostołów Miłosierdzia, kościołów i sanktuariów szczególnie związanych z kultem Miłosierdzia Bożego.

Chcemy Wam pokazywać dziedzictwo miłosierdzia, także to znajdujące odbicie w sztuce i muzyce. Chcemy dzielić się z Wami inicjatywami, które otwierają nasze serca na innych. W dziale „Bądź misericors” znajdziecie też wskazówki, jak stawać się coraz bardziej miłosiernym, jak rozumieć uczynki miłosierdzia. Zapraszamy do „formacji serca”!

Fundacja Misericors powstała w 2015 r. u progu Roku Miłosierdzia. MISERICORS znaczy „miłosierny”. Bądź Misericors –  zachęca od roku zespół, który w grudniu 2015 r. zaproponował Codzienną Aplikację Miłosierdzia na telefony komórkowe, zaś codziennie stara się angażować użytkowników Facebooka i Twittera infografikami i memami. Fundacja znalazła się w gronie nominowanych do prestiżowej nagrody Mobile Trends Awards, zaś aplikacja o uczynkach miłosierdzia wymieniana była podczas imprezy branżowej Mobile Trends Conference 2016 w Krakowie w lutym br. wśród najlepszych projektów roku 2015.

Fundacja powstała dzięki inicjatywie przedsiębiorcy Pawła Poleńskiego i kapłana archidiecezji krakowskiej ks. Rafała Wilkołka.

MD/PS