Pracownia, galeria sztuki, warsztat rzemiosł i upcyklingu, kawiarnia – tak zostało pomyślane „MiserArt”. To wrocławska „strefa kultury w labiryncie wykluczenia”, przestrzeń kulturalna, w której może znaleźć miejsce każdy.

Nie chcemy w MiserArt udowodnić nikomu, że wiemy lepiej – raczej docenić, słuchać i poznać człowieka. Tylko dzięki akceptacji i rozwojowi swojego ogromnego potencjału osoby bezdomne i samotne mogą przełamać usztywniające ramy wykluczenia, to paraliżujące ruchy, wyróżniające ich dziwaczne przebranie – nasz twór. W MiserArt stawiamy sobie za cel, by umożliwić im takie uwolnienie dzięki dyskretnemu włączaniu w procesy twórcze i relacje społeczne, dzięki umożliwieniu rozwinięcia osobistych pasji i realizowanie marzeń, dzięki otwartości na spotkanie.


 
„MiserArt — strefa kultury w labiryncie wykluczenia” na Nadodrzu przy ul. Cybulskiego 35A zostało otwarte 15 października 2014 r. Inicjatorem projektu jest fundacja Homo Sacer z Partnerami: Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta – Koło Wrocławskie, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Fundacja Jubilo, Parlament Młodzieży Wrocławia.


 

Źródło: www.miserart.pl

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz