W nocy z piątku na sobotę 11-12 sierpnia w czasie nawałnicy, która nawiedziła Pomorze, obok zniszczeń materialnych, ucierpieli także młodzi uczestnicy obozu harcerskiego, którzy przyjechali do Suszku w powiecie chojnickim (woj. pomorskie) z Łodzi. Obok wielu rannych, śmierć w wyniku obrażeń poniosły dwie harcerki.

W związku z tym tragicznym wydarzeniem w niedzielę 13 sierpnia o godz. 19:00 w łódzkiej katedrze odprawiona została specjalna Msza św. w intencji zmarłych harcerek śp. Olgi i śp. Asi, ich rodzin, wszystkich, którzy ucierpieli w wyniku tego zdarzenia oraz wszystkich uczestników obozu w Suszku.  Eucharystii przewodniczył bp Adam Lepa.

W świątyni licznie zgromadzili się harcerze, rodziny, przyjaciele oraz mieszkańcy naszego miasta, by łącząc się z nimi w bólu, współczuciu i modlitwie prosić o niebo dla zmarłych harcerek oraz pokój i nadzieję w sercach ich bliskich.

Czytaj całość / multimedia —> Archidiecezja Łódzka: „Odeszły na wieczną służbę”- Msza Święta w intencji tragicznie zmarłych harcerek

Druga Msza św. odbyła się także w niedzielę, w kaplicy oo. Dominikanów (Łódź, ul. Zielona 13) o godz. 20:15.