Już po raz dziesiąty 28 września 2017 r., w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15:00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic zatłoczonych miast, a także w innych miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach pojawili się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Tak było w Łodzi przed archikatedrą Św. Stanisława Kostki. Warto dodać, że inicjatywa akcji modlitwy koronką na ulicach wyszła właśnie z tego miasta!

Na to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zwrócił uwagę także Ojciec Święty Franciszek, który w liście skierowanym do ks. bpa Marka Marczaka, Administratora Archidiecezji Łódzkiej, zapewnił o swojej łączności modlitewnej i pobłogosławił organizatorom, a także uczestnikom tej wspólnej modlitwy. – Ojciec Święty Franciszek wyrażając nadzieję, że wołanie o Boże miłosierdzie, będzie budziło również pragnienie szczodrego niesienia go potrzebującym, z serca udziela wszystkim swego Apostolskiego Błogosławieństwa i prosi o modlitwę w jego intencji. – czytamy w liście z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

Czytaj całość / fotorelacja —> Archidiecezja Łódzka: Miej miłosierdzie dla nas i świata całego! – koronka na ulicach miast świata 2017

Zobacz też —> „Koronka na ulicach miast świata” 2017 u Jezuitów w Łodzi – 28 września 2017

Wszystko o akcji —> www.iskra.info.pl/koronka-na-ulicach-2017


Koronka na ulicach miast świata 2017


Wesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_