Gdzie papież Jan Paweł II jeździł na rowerach? Jak wyglądał 16 października 1978 roku? Czy wiemy już wszystko o Janie Pawle II? Gośćmi Tematu Dnia w Salve TV 16 października 2017 r. byli dziennikarze Grzegorz Polak i Mirosław Osik – Pokrywka, którzy w rozmowie z Ewą Pietrzak wyjaśniali, na czym polega wielkość papieża Polaka i, co robić, by pamięć o tym świętym była ciągle żywa.

– Pamiętam jakby to było dzisiaj. Miałem 25 lat. Poszedłem do kościoła. Było bardzo dużo ludzi na tej Mszy. Nagle w trakcie Mszy, otworzyły się drzwi od zakrystii i wchodzi roześmiany proboszcz. Wydawało się to dziwne, jak to, podczas Mszy? Proboszcz podchodzi do celebransa, tamten przerywa Mszę, ksiądz szepce mu do ucha. Celebrans mówi: prawdopodobnie papieżem został wybrany Polak. Ludzie zaczęli patrzeć z niedowierzaniem. Po raz pierwszy poczułem się pijany w kościele. Byłem oszołomiony – opowiadał Grzegorz Polak

– Dopiero z czasem zacząłem sobie uświadamiać jak wielkie to było wydarzenie i dopiero po latach mogę powiedzieć, że można to przeżyć na nowo, całkowicie inaczej, doceniając fakt z jak wielką postacią mieliśmy do czynienia – mówił Mirosław Osik – Pokrywka Zdaniem Mirosława Osika – Pokrywki, współautora albumu „Polska na szlakach Jana Pawła II”, „podróżowanie śladami Jana Pawła II to jest poznawanie go na nowo”.

Zobacz więcej —> Salve.tv: Jan Paweł II jeszcze zaskoczy!


Temat Dnia to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o ich biegu. Zobacz pozostałe odcinki na —> Salve TV

Salve TV www.salvetv.pl to nowa chrześcijańska telewizja internetowa. Główną ideą Salve TV jest emisja programów informacyjnych, rozrywkowych i edukacyjnych – przyjemnych w formie i wartościowych w treści.

SalveTV w social media:

FACEBOOK: https://www.facebook.com/SalveTVpl
TWITTER: https://twitter.com/TvSalve
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/tvsalve