6 stycznia 2018 r. ulicą Piotrkowską w Łodzi przejdzie barwny korowód kolędników. Mieszkańcy naszego miasta śpiewając wspólnie kolędy pójdą za światłem gwiazdy betlejemskiej by oddać pokłon Nowonarodzonemu. Oczywiście przewodzić im będą Trzej Królowie – Kacper, Melchior i Baltazar. Największą atrakcją będzie zapewne żywy wielbłąd, który, tak jak w minionym roku, będzie towarzyszył kolędnikom w Łodzi.

Stowarzyszenie „Powrót Trzech Króli” już od kilku lat organizuje Festyn Trzech Króli. W tym roku uroczystość będzie miała jeszcze bardziej widowiskowy charakter.

Wydarzenie —> na Facebooku

Uroczystość, której honorowy patronat objął ks. abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki oraz Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau i Przewodniczący Zarządu NSZZ Solidarność Regionu Łódzkiego Waldemar Krenc rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia w kościele pw. Zesłania Ducha Św. (ul. Piotrkowska 2). Po modlitwie Anioł Pański (ok. godz. 12.00) z placu Wolności w kierunku Bazyliki Archikatedralnej wyruszy barwny korowód kolędników.

W trakcie drogi do żywej szopki uczestnicy Festynu wezmą udział w interaktywnych jasełkach odegranych w różnych punktach ulicy Piotrkowskiej przez grupę ponad 70 aktorów. Do wspólnego śpiewu kolęd będzie zachęcać grający na gitarach elektrycznych i perkusji zespół muzyczny – Diakonia Muzyczna wspólnoty „Światło Życie” oraz młodzieżowa orkiestra dęta.  Będą aktorzy na szczudłach i żywe zwierzęta, diabeł zionący ogniem i anioły rozdające dzieciom słodycze, wspólne śpiewanie kolęd i wspaniała, rodzinna atmosfera. Dzieci już nie mogą się doczekać wielbłąda, który zapewne stanie się wielką atrakcją. A wszystko to po to, by oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi oraz doświadczyć czym jest prawdziwe chrześcijańskie świętowanie, w gronie rodziny i z kolędą na ustach. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma tekturową koronę oraz śpiewnik z kolędami, dzięki temu wszyscy będą mogli aktywnie uczestniczyć w koncercie kolęd w wykonaniu zespołu „Mocni w Duchu”, który odbędzie się na placu katedralnym.

Info za —> Archidiecezja Łódzka: Festyn Trzech Króli – największe jasełka w Łodzi znów na ul. Piotrkowskiej