W piątek 18 sierpnia br. do polskich kin trafił obraz „Fatima. Ostatnia tajemnica”, będący jedyną kinową produkcją o Fatimie stworzoną specjalnie na 100-lecie objawień. Czy objawienia fatimskie naznaczyły historię świata? Dziwne „zbiegi okoliczności” wskazują, że tajemnicze objawienia z Fatimy wpłynęły na bieg historii ostatnich stu lat!

Monica, poszukująca pracy montażystka, dostaje propozycję zmontowania filmu o konsekwencjach objawień fatimskich. Jako agnostyczka przyjmuje zlecenie z niechęcią. Podczas pracy przed jej oczami przewinie się kronika nadzwyczajnych wydarzeń, które zmącą jej spokój, aby w końcu na zawsze odmienić jej życie.

Obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu. Ujawnia nieznane fakty i przedstawia przegląd zdarzeń, które na długo zapadną w pamięć i serca widzów. Dodatkową niespodzianką dla polskich odbiorców będzie odkrycie, jak wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.

Andrés Garrigó, reżyser: Jak powiedział to już papież Benedykt XVI, objawienia fatimskie nie są „zamkniętą sprawą”. W 1917 roku Maryja przewidziała całą przyszłość, także istotne aktualne problemy. Nasz film odkrywa – oprócz innych zbiegów okoliczności – znany tylko nielicznym związek między objawieniami w Fatimie a islamem. W ostrzeżeniach Matki Bożej, nie tylko tych z 1917 roku, można było też dojrzeć inny ważki problem – narastające ataki na rodzinę. Siostra Łucja pisała: „Ostateczna bitwa między królestwem Boga a Szatana rozegra się na polu małżeństwa i rodziny.

Oficjalna witryna internetowa filmu —> www.fatimafilm.pl

Reżyseria: Andrés Garrigó

Scenariusz: Andrés Garrigó, Pedro Delgado, Josemaría Muñoz

Obsada:

Mónica: Eva Figueras

Victor: Fran Calvo

María: Cristina Gonzalez del Valle

Lista kin, w których można zobaczyć film —> http://fatimafilm.pl/lista-kin/


Z wywiadu z reżyserem filmu:

O objawieniach w Fatimie powstało już wiele dzieł fabularnych i dokumentalnych. Czego nowego można się dowiedzieć z filmu „Fatima. Ostatnia tajemnica”?

Andrés Garrigó: Choć pasjonującą historię objawień w Fatimie wielokrotnie przenoszono na ekran, temat został zaledwie poruszony. Filmy powstające od lat 50. aż do dzisiaj przekazywały jedynie słowa i proroctwa Maryi i to w sposób niepełny, żaden zaś nie opowiadał szczegółowo o tym, czy proroctwo się spełniło i jak zmieniło świat. Nasza produkcja odpowiada na następujące pytanie: jeśli Matka Boża rzeczywiście objawiła się w 1917 roku, to czy przez następne sto lat pozostawała „bezczynna”? W filmie staramy się jednoznacznie dowieść… że nie.

Czytaj całość —> fatimafilm.pl: Wywiad z reżyserem


„W filmach poświęconym objawieniom w Fatimie rzadko kiedy mamy do czynienia z taką różnorodnością poruszanych i mało znanych wątków, jak w filmie Andrésa Garrigó. Dotyczy to m.in. późniejszych wizji s. Łucji w tym w Tuy, okoliczności poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, wycofania wojsk sowieckich z Austrii czy powtórnego ocalenia Portugalii przed komunizmem.

(…) Film zwraca szczególną uwagę na trzecie objawienie, a szczególnie wizję piekła opisaną przez s. Łucję, która wspominała, że ta straszliwa wizja przeraziła siedmioletnią Hiacyntę do tego stopnia, że „wszystkie kary i umartwienia wydawały się jej zbyt małe, aby uzyskać u Boga łaskę wybawienia niektórych dusz”.

Czytaj całość —> gosc.pl – Edward Kabiesz, Jak Fatima zmieniła świat?


Wesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_