Dzień Dziecka Utraconego 2017

15 października 2017 r. obchodzony jest w Polsce kolejny Dzień Dziecka Utraconego. To moment pamięci o najmłodszych zmarłych, których bliscy nierzadko nie mieli szansy nawet poznać. To także okazja do zwrócenia uwagi na problemy, z jakimi borykają się rodzice przedwcześnie zmarłych dzieci.

Święto obchodzi się w USA i Europie Zachodniej już od lat osiemdziesiątych, a w Polsce oficjalnie od roku 2005.

Obchody Dnia Dziecka Utraconego w Polsce —> Lista miejsce

Msze św. i modlitwy w intencji dzieci, ich symboliczne pochówki, wykłady psychoterapeutów oraz spotkania rodzin po stracie – składają się co roku na obchody Dnia Dziecka Utraconego, które przypadają 15 października. W tym roku inicjatywy zaplanowano na kilka dni w miastach w całej Polsce. Obchody Dnia Utraconego Dziecka odbędą się jak co roku w kilkunastu mniejszych i większych miastach w całej Polsce.

Czytaj całość —> KAI/gosc.pl: Dzień Dziecka Utraconego – 15 października w całym kraju

Zobacz też —> www.dlaczego.org.pl oraz www.poronilam.pl


Czym jest Dzień Dziecka Utraconego?

Dlaczego 15 października? Bo tyle trwa ciąża począwszy od 1 stycznia. Dlaczego jest tak ważny? Bo nie ma chyba rodziny, w której nie zdarzyłoby się to nieszczęście, polegające na tym, że to rodzice odprowadzają swoje dzieci do bram wieczności a nie dzieci rodziców.

Świat staje do góry nogami i wszystko ulega przewartościowaniu.

„Czas leczy rany” … taki banał często powtarza się osobom, którym zmarło dziecko. Ma to być pocieszenie, a wychodzi zupełnie odwrotnie. Zamiast powtarzania słów, które nic nie wnoszą, lepsze jest milczenie, uścisk dłoni, przytulenie, ciepłe spojrzenie, współczujący uśmiech, a przede wszystkim modlitwa. Nie ma na to żadnej reguły, choć psychologia podaje ich mnóstwo. Wszystko jednak zależy od relacji osobowej z drugim człowiekiem i wyczucia, co najlepiej w danym momencie zrobić.

(…) Zamiast wszelkich nietrafionych pocieszeń, rodzice po stracie dziecka proszą o modlitwę, a Dzień Dziecka Utraconego jest między innymi po to, aby o tym przypomnieć naszym rodzinom, przyjaciołom, znajomym…

Czytaj całość —> dlaczego.org.pl: Czym jest Dzień Dziecka Utraconego?