Podszedł podzielić się swoim szczęściem, ze łzami w oczach opowiadając co przeżył w ostatnim czasie. Chciał po prostu podziękować za pomoc. Przeczytajcie krótką opowieść Michała, który we czwartek, 16 listopada przyszedł do Namiotu Spotkań, ustawionego na krakowskim Małym Rynku z okazji 1. Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej i zyskał coś bardzo cennego.

Wyszedłem z zakładu karnego. Spędziłem od 5 listopada kilka dni na ulicy. Chodziłem, szukałem pomocy, ale mi się nie udawało. Dzięki temu, że w pierwszy dzień przyszedłem tutaj, do Namiotu Spotkań, dostałem ulotki, siostry się jeszcze pomodliły ze mną, na następny dzień załatwiłem sobie gdzie można się wykąpać, gdzie można dostać ciuchy, wszystko. A dzisiaj byłem w następnym miejscu, załatwiłem sobie bilet, jutro między 8 a 10 mam go sobie odebrać, jadę do siebie, do domu.

Z początku wydawało mi się tu dziwnie. Ale troszkę dłużej poczułem się bardzo dobrze. A zwłaszcza dużo pomogła mi ta modlitwa. Drugą ważną sprawą była też rozmowa z wolontariuszem. Bo to nie chodzi o to, że się przyjdzie i się przebierze tak „z zewnątrz”. To co się ma w środku, trzeba wypowiedzieć. Bo jak tego się nie wypowie, trzyma się w sobie to jednak się kumuluje, zbiera się w sobie. A jak się komuś wszystko powie, to jest lżej na sercu.

Jutro będę wiedział o której mam autobus. I przyjdę tu jeszcze na kawę. Dziś byłem też na Mszy świętej. Pan Bóg jednak czuwa nade mną.

Dziękuję.

Michał, uczestnik ŚDU


Tekst za —> sdu.malopolska.pl: Dziękuję