Fot. episkopat.pl

Pod hasłem „Bądźmy świadkami miłosierdzia” odbywa się XIX Europejski Kongres Chrześcijańskich Kolejarzy. Dziś kolejarze z całej Europy przyjechali do Warszawy, by uczestniczyć w Mszy św. w sanktuarium bł. Jerzego Popiełuszki, pod przewodnictwem sekretarza generalnego KEP biskupa Artura Mizińskiego.

„Bardzo ważne jest to dzisiejsze spotkanie i dzieło, które prowadzi Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy oraz Duszpasterstwo Kolejarzy. Dziękuję wam, że przez swoją postawę i zaangażowanie realizujecie wezwanie Kościoła do troski o rozwój świata w zgodzie z Ewangelią Chrystusa, bo zadaniem ludzi świeckich jest szukanie Królestwa Bożego przez zajmowanie się sprawami świeckimi i kierowanie nimi po myśli bożej” – powiedział do kolejarzy bp Artur Miziński.

Zachęcił też, by przez codzienne życie i pracę dawali świadectwo o Chrystusie i prowadzili do Niego innych. „Dzięki waszej pracy, wykonywanej w poczuciu obowiązku i odpowiedzialności, stajecie się współpracownikami Boga w kreowaniu doskonałego świata i uświęcaniu go” – powiedział.

Czytaj całość —> episkopat.pl – Warszawa: chrześcijańscy kolejarze w sanktuarium bł. ks. Popiełuszki

Fotorelacja —> na kanale EpiskopatNews na Flickr

Źródło: episkopat.pl / KAI
Fot. episkopat.pl