Wysłuchać historii, zaakceptować i po prostu spędzić wspólnie czas. Takie cele przyświecały sobotniemu spotkaniu, które zgromadziło migrantów i uchodźców z m.in. Czeczenii oraz Syrii, którzy rozpoczęli w Polsce nowe życie. „Cafe bez Granic” odbyło się w sobotę, 13 stycznia 2018 r., w przeddzień Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy obchodzonego w Kościele już po raz 104.

Na spotkaniu w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich pojawiły się osoby związane z Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Uczestników spotkania przyjął gospodarz kard. Kazimierz Nycz oraz Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki.

(…)  Działania Caritas Polska skierowane do obcokrajowców wybierających Polskę na swój nowy dom wpisują się w międzynarodową kampanię Caritas Internationalis „Share the Journey”.

Caritas Polska realizuje szereg działań na rzecz migrantów i uchodźców: m.in. projekt „Nowy Dom Polska”, program „Rodzina Rodzinie”, akcję „Wigilia bez Granic”, aplikację mobilną dla obcokrajowców „Pierwsze kroki w Polsce”.

Czytaj całość —> Caritas.pl: „Cafe bez granic” – międzykulturowe spotkanie dla migrantów i uchodźców