14 września 2017 r. gośćmi specjalnego wydania Tematu Dnia w Salve TV byli Brat Elia Cataldo, stygmatyk i ks. Marco Belladelli. Brat Eliasz w rozmowie z Ewą Pietrzak wyjaśniał jak żyć z Jezusem i na czym polegają zjawiska nadprzyrodzone w jego życiu.

– Matka Boża jest ciągle z nami, pochyla się i jest na ziemi, ale my mamy zamknięte serca – mówił Brat Elia.

– Należy rozpocząć modlitwę wspólną, razem z rodzinami, mieć więcej cierpliwości do siebie nawzajem. Żebyśmy pięknie ze sobą rozmawiali. Nie możemy zapominać o wszystkich pięknych rzeczach, które stworzył Bóg. Pamiętamy o Bogu tylko wtedy, kiedy zachorujemy, a to jest błąd. Ciągle musimy pamiętać o Bogu. Zapraszam Was, byście dziesięć minut dziennie się modlili – dodawał

Pytany, jak wyglądał Pan Jezus, którego widział osobiście, opowiadał: – Nie widzę Go codziennie, widzę Go tylko podczas Wielkiego Tygodnia, podczas mojego cierpienia – stwierdził

Jak podkreślał, stygmaty ma od 48 lat. – Nie wiadomo było o co chodzi, bo kiedy moja matka zawoziła mnie do szpitala, lekarze mówili, że dziecko jest źle odżywiane. Zawsze było coś takiego, że po Wielkiej Sobocie zaczynałem się czuć normalnie – mówił.

Zobacz więcej —> Salve.tv: Brat Elia – przesłanie dla Polski


Eliasz Cataldo jest konsekrowaną osobą świecką. W Wielkim Tygodniu przeżywa fizycznie mękę Chrystusa, nosi stygmaty – co piątek na jego rękach, nogach i boku otwierają się rany.

Urodził się 20 lutego 1962 roku we Francavilla Fontana (Brindisi, Włochy). W 1985 roku wstąpił do zgromadzenia ojców kapucynów, gdzie został do jesieni 1994 roku. W lutym 1990 roku otrzymał widoczne stygmaty. Po latach rozeznawania w 2001 r. rozpoczął misję ewangelizacyjną. Trzy lata później przeniósł się do Calvi w Umbrii, gdzie w dawnym klasztorze franciszkańskim mieszka z bractwem, które wokół niego powstało. Pozostaje pod zwierzchnictwem biskupa diecezji Terni, na którego ręce złożył prywatne śluby oraz pod duchową opieką księdza Marco Belladelliego wyznaczonego do tej posługi przez biskupa diecezji Terni, bpa Giuseppe Piemontese.

Zgodę na spotkania z bratem Elią wyrazili biskupi miejsca: metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, bp pomocniczy łódzki Marek Matczak, bp pomocniczy warszawski Rafał Markowski.

To druga wizyta włoskiego stygmatyka w Polsce; w 2016 roku odwiedził Wieliczkę, Lwówek, Police, Mierzyno i Szczecin.

Za —> Radio Niepokalanów: Włoski stygmatyk Elia Cataldo od czwartku w Polsce

 

 


Temat Dnia to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o ich biegu. Zobacz pozostałe odcinki na —> Salve TV

Salve TV www.salvetv.pl to nowa chrześcijańska telewizja internetowa. Główną ideą Salve TV jest emisja programów informacyjnych, rozrywkowych i edukacyjnych – przyjemnych w formie i wartościowych w treści.

SalveTV w social media:

FACEBOOK: https://www.facebook.com/SalveTVpl
TWITTER: https://twitter.com/TvSalve
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/tvsalve