Chór Alexandrowa na Jasnej Górze

Artyści Chóru Alexandrowa przybyli we wtorek, 21 listopada 2017 r. z wizytą na Jasną Górę. Chór Alexandrowa jest jedną z najbardziej znanych grup artystycznych na świecie. Artyści przybyli do Polski, na trasę koncertową, którą rozpoczynają od występu w Częstochowie. Przy tej okazji możliwa była modlitwa u Maryi Jasnogórskiej.

Zobacz —> WIDEORELACJĘ

Artyści Chóru Alexandrowa zgromadzili się na modlitwie w Kaplicy Cudownego Obrazu ok. godz. 11.20. Tam powitał ich w języku rosyjskim o. Roman Czernik, paulin. Obecny był o. Michał Bortnik, zastępca kustosza sanktuarium jasnogórskiego, który czuwał z ramienia Jasnej Góry nad wizytą gości. Pielgrzymi na ręce ojców złożyli wotum dla Matki Bożej. Później, w Kaplicy Różańcowej odbyła się projekcja filmu o Jasnej Górze. Na zakończenie wizyty zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie. Każdy otrzymał także obrazek z wizerunkiem św. Jana Pawła II i różaniec.

Sanktuarium odwiedziło kilkudziesięciu artystów, towarzyszyli im: Piotr Skulski, główny organizator gościnnych występów Chóru Alexandrowa w Polsce oraz Zbigniew Gretka, współorganizator koncertu w Częstochowie.

Ta wizyta na Jasnej Górze jest na pewno przedłużeniem wizyty u Jana Pawła II na Watykanie przy 26. rocznicy pontyfikatu. Dla nich miało to ogromne znaczenie. I trzeba zaznaczyć to, że większość osób z zespołu jest absolutnie ludźmi wierzącymi. (…) – wyjaśnia Piotr Skulski.

W grudniu 2016 roku w tragicznym wypadku lotniczym zginęło kilkudziesięciu solistów i członków baletu występujących w Chórze Alexandrowa. I o nich szczególnie pamiętano podczas modlitwy. Dzisiejsza wizyta na Jasnej Górze jest spowodowana poniekąd tragediami, które się zdarzyły, naszego samolotu w Smoleńsku, i ich samolotu, który runął do Morza Czarnego – mówi Piotr Skulski.

Czytaj całość / Wideo i fotorelacja —> Biuro Prasowe Jasnej Góry: Chór Alexandrowa na Jasnej Górze

o. Stanisław Tomoń
BPJG / mn