306. Warszawska Piesza Pielgrzymka dotarła w poniedziałek 14 sierpnia 2017 r. na Jasną Górę. W tym roku liczyła ok. 6 tysięcy uczestników. Najstarsza paulińska pielgrzymka wędrowała 9 dni, a pątnicy przeszli niemal 300 km. Tegorocznym mottem pielgrzymki były słowa: „Maryja naszą Królową”. Radosnych i rozśpiewanych pątników witał Metropolita Warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz.

Źródło —> Niedziela.TV: 306. Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę


306. Warszawska Piesza Pielgrzymka weszła na Jasną Górę w poniedziałek, 14 sierpnia tuż po godz. 15.00. W tym roku wędrowało w niej 6 tys. 200 pielgrzymów. Trasa do Częstochowy podzielona jest na 9 dni.

Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę od 1711 r. wychodzi z kościoła Św. Ducha, z parafii prowadzonej przez paulinów. Dlatego często nazywana jest też pielgrzymką paulińską. Tegorocznym kierownikiem był o. Marek Tomczyk, przeor klasztoru OO. Paulinów w Warszawie. Trasa liczy około 250 kilometrów.

Pielgrzymów witali w Częstochowie, pod kościołem św. Zygmunta, na początku Alei Najśw. Maryi Panny – kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski; o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu Paulinów i o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry.

Czytaj całość / multimedia—> Biuro Prasowe Jasnej Góry: Warszawska Piesza Pielgrzymka u kresu wędrówki


Wesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_