16 lat temu Polska otrzymała specjalny przywilej! Odpust za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego
W odpowiedzi na prośbę kard. Józefa Glempa, ówczesnego prymasa Polski i przewodniczącego Konferencji Episkopatu, Stolica Apostolska wydała 12 stycznia 2002 roku dekret nadający szczególny przywilej. Każdy, kto na terenie Polski pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum, uzyska odpust zupełny. Warunkiem odpustu jest także stan łaski uświęcającej, Komunia eucharystyczna modlitwa w intencjach Ojca Świętego i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
Odpust mogą uzyskać też ci, którzy nie mogą udać się do kościoła, np. z racji choroby. Jeśli „odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym” – również otrzymują odpust zupełny.
Dekret Penitencjarii ApostolskiejDekret Penitencjarii Apostolskiej
Wcześniejszy dekret Penitencjarii Apostolskiej – z 26 maja 2001 roku, wydany na prośbę kard. Franciszka Macharskiego – umożliwiał uzyskanie odpustu zupełnego za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego wiernym w archidiecezji krakowskiej. Od 12 stycznia 2002 roku odpust można zyskać na terenie całej Polski.
Źródło: www.faustyna.pl