fot. M. Mazur / episkopat.pl

Wieczorne obchody rocznicy śmierci Jana Pawła II w Warszawie:


Zobacz też: Szukajcie prawdy, a prawda was wyzwoli – materiał rocznicowy Wiadomości TVP1


Jan Paweł II zostawił ogromne dziedzictwo, które Polska powinna wykorzystać – mówi o tym kard. Zenon Grocholewski, były prefekt Kongregacji Edukacji Katolickiej, wspominając świętego Papieża Polaka. 2 kwietnia minęła 12. rocznica śmierci Jana Pawła II.

Kard. Zenon Grocholewski, mówiąc o św. Janie Pawle II, z którym wiele lat współpracował, zwraca uwagę na jego ducha modlitwy i otwartości na ludzi. Podkreśla, że Jan Paweł II zawsze był sobą i nigdy nikogo nie obraził. Całą rozmowę z emerytowanym prefektem Kongregacji Edukacji Katolickiej można było obejrzeć w piątek 31 marca w Telewizji Polonia, w audycji Halo Polonia poświęconej rocznicy śmierci Papieża Polaka —> TUTAJ

Premierę w polskiej telewizji miał 2 kwietnia najnowszy film dokumentalny o Janie Pawle II pt. „Wyzwolenie kontynentu. Jan Paweł II i upadek komunizmu”.

W związku z 12. rocznicą śmierci św. Jana Pawła II tradycyjnie już na Placu Piłsudskiego w Warszawie w niedzielę 2 kwietnia miała miejsce wieczorna modlitwa. O godz. 21.37, w godzinie śmierci Jana Pawła II, mieszkańcy stolicy usłyszeli tam utwór „Cisza” w wykonaniu przedstawiciela Wojska Polskiego. Można było usłyszeć też koncert Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II przepleciony nagraniami ze słowami Jana Pawła II.

fot. Centrum Myśli Jana Pawła II

2 kwietnia o godz. 15.00 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela rozpoczął się koncert papieski, podczas którego zabrzmiało oratoryjne dzieło „Litania do św. Jana Pawła II” autorstwa Jana Krutula. Warszawskie obchody przygotowało Centrum Myśli Jana Pawła II.

Z okazji rocznicy śmierci Papieża Polaka organizowane były też tradycyjnie spotkania modlitewne w diecezjach i parafiach.

Na antenach Telewizji Polskiej emitowane były programy i filmy poświęcone historii życia Ojca Świętego.

Info za —> BPKEP / episkopat.pl: 12. rocznica śmierci Jana Pawła II

Zobacz też:

2 kwietnia na antenach TVP
Centrum Myśli Jana Pawła II – informacje o rocznicy

Zdjęcie ilustracyjne: Mazur/Episkopat.pl