fot. www.sanktuariumjp2.pl

W sobotę 14 października 2017 r. Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” zmieniło się w miejsce rywalizacji sportowej. Odbył się tam I Bieg Papieski zorganizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przy współpracy stowarzyszenia „I Ty Możesz Być Wielki”.

Blisko 70 zawodników miało do pokonania 5 kilometrów. I choć to nie zwycięstwo było tego dnia najważniejsze, sportowcy dali z siebie wszystko. Jako pierwszy na mecie pojawił się Kamil Wojnicki. Bieg zajął mu nieco ponad 18 minut. Z kolei wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Polak, z czasem 24 minut.

Sobotni bieg miał zwrócić uwagę na postać Jana Pawła II przy okazji obchodów XVII Dnia Papieskiego. Wspomógł on również stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zawodnicy mogli dokonać dobrowolnej opłaty startowej w formie cegiełki, która następnie przekazana zostanie na program stypendialny. – Trzeba wspierać szczytne cele i promować aktywność fizyczną, więc nie mogło mnie tu dziś nie być – mówiła Monika Pęcek, jedna z uczestniczek.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” działa już od 17 lat. Jej zadaniem jest wyrównywanie szans edukacyjnych zdolnej młodzieży z niewielkich miejscowości i niezamożnych rodzin. Jej patronem jest św. Jan Paweł II, stąd co roku młodzi organizują Dzień Papieski. W tym roku główne obchody pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” odbyły się 8 października, a bieg zorganizowano tydzień później.

– Bardzo dobrze wiemy, jak popularna jest aktywność fizyczna i dlatego warto na to postawić. Wiemy też, jak bardzo Jan Paweł II kochał sport i mamy nadzieje, że jest z nas dumny i kibicuje nam z góry – podsumowała Edyta Szporko, rzeczniczka krakowskiego oddziału fundacji.

Info za —> Archidiecezja Krakowska: I Bieg Papieski za nami

Paulina Smoroń | Archidiecezja Krakowska

fot. www.sanktuariumjp2.pl